Sempozyumda bildiri sunumları başladı!

Sempozyumumuzun 3 gün sürecek olan bildiri sunumları bölümü başladı.

Bölümümüzün YouTube sayfasından hepsini canlı izleyebilirsiniz.

Disiplinlerarasılığı çok önemsediğimiz bu sempozyumda, yine geçen sene olduğu gibi çok farklı alanlardan gelen, 27 farklı üniversiteden 72 farklı bildiri özeti ile başvuru yapıldı. Başvurular mimarlık alanından şehirciliğe, sosyolojiden peyzaj mimarlığına ve görsel sanatlara kadar çok farklı disiplinlerden geldi ve çok titiz bir hakem sürecinden sonra 41 bildiri sunulması için seçildi. Seçilen bildirileri sizler için 9 farklı tema altında oturumlara ayırdık ve önümüzdeki 3 yoğun gün boyunca mekânı odağına alan lisansüstü araştırmaları büyük bir heyecanla dinleyeceğiz. 

Gelen bütün bildiri özetleri çok nitelikli, yenilikçi ve heyecan verici idi, bu anlamda da düzenleme kurulu olarak bu işin örgütleyicisi olmaktan çok mutluyuz.  Süreçte büyük emeği olan bilim kurulumuza ve hakemlerimize, başvuru yapan, bu işi değerli kılan bütün bildiri sahiplerine ve bu üç gün boyunca sürece eşlik edecek olan moderatörlerimize teşekkür ederiz.

  1. Oturumda Mekanı nasıl analiz ettiğimize odaklanacağız ve Doç Dr. Müge Özkan Özbek moderatör olarak bizlere eşlik edecek.
  2. Oturumda mekanda mücadele konusunu ele alan bildiriler yer alacak ve Prof. Dr. Besime Şen’in yürütücülüğü ile ilerleyeceğiz.
  3. Oturumda mekân üretimine kentsel siyaset perspektifinden bakacağız ve Prof. Dr. Fatma Ünsal’ın kolaylaştırıcılığını izleyeceğiz.
  4. Oturumda Ekoloji konusundaki bildirileri Doç Dr. Seher Demet Yücel’in moderatörlüğünde dinleyeceğiz. 
  5. Oturumda Mekanın medyatik temsiline bakan lisansüstü çalışmaları Öğretim Görevlisi Rahmi Öğdül ile birlikte ele alacağız.
  6. Oturumda Mekânın fiziksel temsiline odaklanan bildirilere Prof. Dr. Gülşen Özaydın rehberliğinde  bakacağız.
  7. Oturumda Ulaşım ve Hareketlilik konusundaki çalışmalara odaklanırken Prof. Dr. Kevser Üstündağ bize eşlik edecek.
  8. Oturumda Kentsel dönüşüm konusunu tartışan araştırmaları Doç. Dr. Dilek erden Erbey eşliğinde izleyeceğiz.
  9. Ve son oturumda ise mekanı nasıl hatırladığımızı odağına alan bildirileri Prof. Dr. Rıfat Akbulut ile birlikte dinleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s