MSGSÜ ŞEHİRCİLİK DOKTORA SEMİNERLERİ

Bu yıl sempozyum kapsamına eklediğimiz yeni bir bölüm bulunuyor. Artık Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehircilik programında doktorasını bitiren araştırmacılar sempozyum kapsamında tezlerinin özellikle yöntem, saha araştırması ve kurgusu kısımlarının altını çizdikleri bir seminer verecekler. Böylece doktora tezleri hem yaygın bir kitleye hitap edecek şekilde sunulmuş olacak, hem de doktora sürecini yeni tamamlayan araştırmacıların deneyimleri diğer lisansüstü öğrencilere iyi bir rehber oluşturacak. Bu yılki seminerlerde Dr. Arzu Erturan, Dr. Ceren Balcan, Dr. Sinem Seçer ve Dr. Özlem Ünver’i dinleyeceğiz.

Seminerler YouTube kanalımızdan canlı yayınlanacak.

Dr. Arzu Erturan’ın “Bir Yöntem Olarak Yürünebilirliğin Hareketli Analizi: Beşiktaş ve Delft Kent Merkezlerinde Birlikte Yürüme Çalışması” başlıklı semineri, 23 Eylül Perşembe günü saat 20.00’de MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü YouTube kanalından canlı yayımlanacak.

Dr. Ceren Balcan’ın “Erken Cumhuriyet Dönemi’nde Mekân Üretim Süreci: Diyarbakır Örneği” başlıklı semineri, 24 Eylül Cuma günü saat 20.00’de MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü YouTube kanalından canlı yayımlanacak.

Dr. Özlem Ünver Göçer’in “Erişilebilirliğe Bağlı Arazi Değer Değişiminin Eleştirel Gerçeklik Yöntemi ile İrdelenmesi: İstanbul Metrobüs Sistemi Örneği” başlıklı semineri, 25 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü YouTube kanalından canlı yayımlanacak.

Dr. Sinem Seçer Sipahi’nin “Bomonti’nin ‘Görünmeyen’leri Üzerinden Geçmişe, Bugüne, İstanbul’a Bakmak” başlıklı semineri, 26 Eylül Pazar günü saat 20.00’de MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü YouTube kanalından canlı yayımlanacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s